MTÜ Roheline Kogukond

Probleem

https://parnu.postimees.ee/7124536/kohus-peatas-kogukonna-vastuseisu-tottu-rannikumetsa-raie

Riigikohtu hiljutisele otsusele tuginedes on keskkonnaameti väljastatud raieloadki õigustühised, kuna need ei vasta haldusaktile kehtestatud nõuetele. „Paraku jätkab keskkonnaamet samasuguste haldusaktide väljastamist ja RMK jätkab kõikjal Eestis nende alusel oma tegevust,”

https://www.ohtuleht.ee/1034365/suur-analuus-praak-ahnitsemine-ja-jokk-skeemid-eesti-metsade-elu-loovad-sassi-koletusuured-raiesmikud

Keskkonnaameti metsaosakonna juhataja Olav Etverk tunnistab menetlemisvigu kaheksal juhul. „Oleme enda spetsialistidele andnud suunised, kuidas edaspidi metsaregistri menetluskeskkonda paremini kasutada ja selliseid vigu vältida. Keskkonnaamet palub menetlusvigade pärast vabandust.“

Õhtuleht leidis need alad vaid kehtivate metsateatiste geoanalüüsist. Võimalusi eksida seitsme hektari reegli vastu on aga rohkemgi. Näiteks võiks veelgi vigu välja tulla, kui vaadata kehtivate metsateatiste kõrval ka varasemate aastate raieid. Kui eelmisel aastal on juba 5 hektarit lagedaks tehtud, siis sellel aastal seal kõrval teist viiehektarilist ala enam lagedaks raiuda ei tohiks.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/93414941/kits-karneriks-kuidas-raielubasid-valjastav-riigiametnik-oma-puutumatud-metsad-rahaks-tegi

Üldplaneeringutega on vastuolus sadakond lageraie luba, millest lõviosa väljastas isiklikult keskkonnaametnik Lembit Alliksaar. Lembit Alliksaar on kohalike metsandusettevõtjatega teinud kümneid äritehinguid metsamaade vahetamiseks*, ostmiseks ja müümiseks. Seejuures menetles Alliksaar samas piirkonnas samade ettevõtjate raielubasid.