MTÜ Roheline Kogukond

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revisionPrevious revision
mis_on_smi_kohtuprotsess [2024/09/16 18:45] rihomis_on_smi_kohtuprotsess [2024/09/20 13:52] (Hetkel kehtiv) riho
Rida 5: Rida 5:
 **Tänu kodanike vabatahtlikule tööle on tänaseks paranenud Eesti metsastatistika kvaliteet.** **Tänu kodanike vabatahtlikule tööle on tänaseks paranenud Eesti metsastatistika kvaliteet.**
  
-Kohtuprotsessi mõju ühiskonnas on olnud suur juba enne lõplikku otsust. Keskkonnakaitseorganisatsioonid on näidanud, et nad on valmis oma õiguste eest seisma, mis on sundinud Keskkonnaagentuuri avalikustama peaaegu kogu metsastatistika andmestiku.+Kohtuprotsessi mõju ühiskonnas on olnud suur juba enne lõplikku otsust. Keskkonnakaitseorganisatsioonid on näidanud, et nad on valmis õiguste eest seisma, mis on sundinud Keskkonnaagentuuri avalikustama peaaegu kogu metsastatistika andmestiku.
  
 Vabatahtlikud ja ajakirjanikud on toonud nähtavale suuri vastuolusid mõõdetud andmetes, mille tulemusel on Keskkonnaagentuur parandanud andmete kogumise metoodikaid. See on aidanud tõsta andmete kvaliteeti ning SMI andmed peegeldavad nüüd selgemini Eesti metsa hetkeolukorda, sealhulgas ka metsade pidevat vähenemist üleraie ja raadamise tulemusena. Andmete kogumise metoodika analüüsi on tänaseks kaasatud ka Tartu Ülikooli statistikud. Postimehe Fondi algatatud projekt „Eesti metsade alternatiivne hindamine” (MAH) põhines suuresti samadel SMI andmetel ja nendega tehtud arvutustel. Vabatahtlikud ja ajakirjanikud on toonud nähtavale suuri vastuolusid mõõdetud andmetes, mille tulemusel on Keskkonnaagentuur parandanud andmete kogumise metoodikaid. See on aidanud tõsta andmete kvaliteeti ning SMI andmed peegeldavad nüüd selgemini Eesti metsa hetkeolukorda, sealhulgas ka metsade pidevat vähenemist üleraie ja raadamise tulemusena. Andmete kogumise metoodika analüüsi on tänaseks kaasatud ka Tartu Ülikooli statistikud. Postimehe Fondi algatatud projekt „Eesti metsade alternatiivne hindamine” (MAH) põhines suuresti samadel SMI andmetel ja nendega tehtud arvutustel.