MTÜ Roheline Kogukond

See on dokumendi vana versioon!


Mittetulundusühing „ROHELINE KOGUKOND"

PÕHIKIRI

1. ÜLDSÄTTED 1.1 Ühingu ametlik nimi on: Mittetulundusühing ROHELINE KOGUKOND (edaspidi ROHELINE KOGUKOND ). 1.2 ROHELISE KOGUKONNA asukoht on Eesti Vabariik, Tartu maakond. 1.3 ROHELISE KOGUKONNA tegevuse eesmärk on: 1.3.1 tegeleda keskkonnakaitse ja sotsiaalse õigluse tagamisega; 1.3.2 arendada keskkonnateadlikust ja sotsiaalset stabiilsust; 1.3.3 seista vastu majanduslikule globaliseerumisele; 1.3.4 kirjastada ja levitada raamatuid, ajakirju, infolehti ja muid publikatsioone; 1.3.5 korraldada seminare, konverentse, teemaõhtuid ja muid kultuuriüritusi aga ka avalikke propaganda-ja kihutuskoosolekuid; 1.3.6 ürituste korraldamine oma tegevuse tutvustamiseks ja põhikirjaliste ning programmiliste eesmärkide saavutamiseks. 1.4 ROHELISE KOGUKONNAL on oma vara, iseseisev bilanss, oma pangaarve(d), oma nimega pitsat ja oma sümboolika. 1.5 Oma kohustuste eest vastutab ROHELINE KOGUKOND kogu oma varaga. ROHELISE KOGUKONNA liikmed ei vastuta ROHELISE KOGUKONNA kohustuste eest oma varaga. 1.6 ROHELISE KOGUKONNA töökeel on eesti keel. 1.7 ROHELINE KOGUKOND on iseseisev eraõiguslik juriidiline isik, kes juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadusandlusest ja käesolevast põhikirjast.

2. ROHELISE KOGUKONNA LIIKMED, LIIKMEKS VASTUVÕTMISE, VÄLJAASTUMISE JA VÄLJAARVAMISE TINGIMUSED JA KORD 2.1 ROHELISE KOGUKONNA liikmeks võib saada iga füüsiline isik, kes aktsepteerib ja kirjalikult tunnistab ROHELISE KOGUKONNA põhikirja ja eesmärke. 2.2 Liikmeks vastuvõtmise otsustab ROHELISE KOGUKONNA juhatus liikmeks astuda sooviva isiku kirjaliku avalduse alusel hiljemalt seitsme (7) päeva jooksul arvates avalduse saamise päevast. Avaldusega peab kaasnema liikmekandidaadi enesetutvustus ja vähemalt kahe (2) ROHELISE KOGUKONNA liikme kirjalik soovitus. Enesetutvustusele ja soovitusele esitatavad nõuded kinnitab juhatus.

2.2.1 Kui juhatus keeldub taotlejat liikmeks vastu võtmast, võib taotleja nõuda, et tema liikmeks vastuvõtmise otsustab üldkoosolek. 2.2.2 ROHELISE KOGUKONNA juhatus informeerib avalduse esitanud isikut juhatuse otsusest liikmeks vastuvõtmisest või sellest keeldumisest hiljemalt seitsme (7) päeva jooksul arvates otsuse vastuvõtmisest. 2.2.3 Taotlejale edastatavas teates liikmeks vastuvõtmise kohta antakse teada liikmelisust taotleva isiku tasumisele kuuluva sisseastumismaksu ja liikmemaksu suurus ja ROHELISE KOGUKONNA panga rekvisiidid. Sisseastumis-ja liikmemaks tuleb tasuda kümmne (10) päeva jooksul arvates liikmeks vastuvõtmise teate edastamisest. 2.2.4 Isik saab ROHELISE KOGUKONNA liikmeks alates sisseastumismaksu ja liikmemaksu laekumise päevale järgnevast päevast. 2.2.5 ROHELISE KOGUKONNA liikmel on õigus juhatusele esitatud kirjaliku avalduse alusel ROHELISEST KOGUKONNAST välja astuda. Juhatus peab rahuldama liikme väljaastumispalve kolmekümne (30) päeva jooksul arvates avalduse juhatusele saabumise päevast. Eelnimetatud perioodil on välja astuda sooviv liige kohustatud likvideerima kõik oma võlgnevused ROHELISE KOGUKONNA ees. 2.3. Liikme võib ROHELISE KOGUKONNA välja arvata juhatuse otsusega alljärgnevatel alustel: 2.3.1 liikmel on liikmemaksu võlgnevus enam kui kaks (2) kuud alates majandusaasta algusest; 2.3.2 liige on rikkunud enam kui korra käesoleva põhikirja sätteid; 2.3.3 kui liikme tegevus või tegevusetus või liikme poolt kirjalikult või suuliselt või muul viisil tehtud avaldus kahjustab ROHELISE KOGUKONDA; 2.3.4 liige ei osale ROHELISE KOGUKONNA töös ja/või kolmel (3) järjestikusel ROHELISE KOGUKONNA üldkoosolekul. 2.4 Liige loetakse väljaastunuks või väljaarvatuks arvates otsuse vastuvõtmise päevast. 2.5 Liikmeksoleku lõppemisega lõpevad isikul ROHELISE KOGUKONNA liikmelisusest tulenevad õigused ja kohustused.

3. ROHELISE KOGUKONNA LIIKME ÕIGUSED JA KOHUSTUSED 3.1. ROHELISE KOGUKONNA liige on kohustatud: 3.1.1 täitma käesolevat põhikirja, ROHELISE KOGUKONNA üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid ja ettekirjutisi; 3.1.2 tasuma liikmemaksu, mille suuruse ja maksmise korra määrab üldkoosolek. 3.1.2.1 Liikmel, kellel pole liikmemaksu tasutud üldkoosolekule eelnevaks päevaks, pole

üldkoosolekul hääleõigust. 3.1.3 osalema ROHELISE KOGUKONNA töös; 3.1.4 osalema ROHELISE KOGUKONNA üldkoosolekutel. 3.2. ROHELISE KOGUKONNA liikmel on õigus: 3.2.1. võtta hääleõigusega osa ROHELISE KOGUKONNA üldkoosolekutest isiklikult või esindaja kaudu. 3.2.1.1. Esindajaks saab olla vaid ROHELISE KOGUKONNA liige ning esindajal peab olema kirjalik volitus. 3.2.2. esitada juhatusele kirjalikke avaldusi, kaebusi ja järelepärimisi seoses ROHELISE KOGUKONNA tegevusega. 3.2.2.1. Avalduste ja kaebuste lahendamise ja järelepärimistele vastamise korra kehtestab juhatus kooskõlas kehtiva seadusandlusega; 3.2.3 võtta sõna ROHELISE KOGUKONNA koosolekutel; 3.2.4 olla valitud ROHELISE KOGUKONNA juhatusse, volinikuks ja revisjonikomisjoni; 3.2.5 osa võtta ROHELISE KOGUKONNA poolt korraldatud üritustest; 3.2.6 taotleda oma tegevuses ROHELISE KOGUKONNA toetust ning kaitset.

4. ROHELISE KOGUKONNA TEGEVUSE JUHTIMINE 4.1 ROHELISE KOGUKONNA juhtorganiteks on üldkoosolek ja juhatus. 4.2 ROHELISE KOGUKONNA üldkoosolek on ROHELISE KOGUKONNA kõrgeim juhtorgan. 4.3 ROHELISE KOGUKONNA juhatus on ROHELISE KOGUKONNA tegevuse juhtorgan üldkoosolekute vahelisel ajal. 4.4 ROHELISE KOGUKONNA juhatus valitakse üldkoosoleku poolt ametisse üheks (1) aastaks. 4.5 Juhatus koosneb 3 kuni 11 liikmest ja liikmeid peab juhatuses olema paaritu arv. 4.6 Kui juhatuse liikmete arv väheneb paarisarvuliseks, siis tuleb kahe